Powody, dla których nie powinieneś przegapić Wielkiego KanionuWielki Kanion jest jednym z najbardziej znanych zabytków przyrody na świecie. Jest to jedno z tych miejsc, które każdy powinien zobaczyć przynajmniej raz. Ten cud natury jest tak imponujący dzięki warstwom czerwonej skały, która wygląda jak wyrzeźbiona przez niewidzialną rękę i licznym wodospadom, w tym słynnemu wodospadowi Havasu. Ale ile osób tak naprawdę tam było? Fakt, że większość ludzi nie widziała jeszcze tego magicznego miejsca może Cię zaskoczyć. Spójrzmy prawdzie w oczy -- niewiele osób ma odwagę podróżować do odległych miejsc i odkrywać naturę. Jednak to nie powinno Cię powstrzymać przed udaniem się na wycieczkę i odkryciem piękna tego cudownego miejsca. Jeśli nadal zastanawiasz się dwa razy nad odwiedzeniem Wielkiego Kanionu, oto 8 dobrych powodów, dla których nie powinieneś go przegapić.

Jego naturalne piękno

Wielki Kanion to miejsce o naturalnym pięknie. To miejsce otoczone kolorowymi skałami i różnorodną roślinnością. Posiada również zróżnicowaną dziką przyrodę, której możesz być świadkiem. Wielu ludzi opisuje Wielki Kanion jako jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Prawdopodobnie zgodzisz się z tym, gdy zobaczysz go na własne oczy.

Kiedy pojedziesz, spakuj lornetkę, aby obserwować ptaki i wypatrywać jeleni, kojotów i niedźwiedzi. Jeśli chcesz zrobić wspaniałe zdjęcia, odwiedź Wielki Kanion wiosną i jesienią, kiedy światło jest najlepsze. Sezon jesienny przynosi ze sobą ciepłe dni i chłodne noce, co sprawia, że jest to idealna pora roku na wizytę.

Jakie jest położenie Wielkiego Kanionu

Wielki Kanion znajduje się w północnej Arizonie. Jest to tylko 5 godzin jazdy od Las Vegas w Nevadzie. Jazda może być długa, ale zdecydowanie jest tego warta. Jest to jeden z niewielu cudów natury w zasięgu jednego dnia jazdy od dużego miasta. Wielki Kanion znajduje się około 9 mil na południe od miasta Phoenix.

Jeśli przyjeżdżasz z zachodu, dotarcie do Wielkiego Kanionu zajmie ci około 5 godzin. Możesz również wziąć samolot z lotniska w Phoenix na lotnisko Wielkiego Kanionu. Jeśli przyjeżdżasz ze wschodu, zajmie Ci to około 6,5 godziny. Możesz wziąć samochód, autobus lub pociąg, aby dostać się do Wielkiego Kanionu. Możesz również wziąć autobus wycieczkowy lub wynająć samochód, aby się tam dostać.