Igły do mezoterapii — które wybrać?Igły do mezoterapii to jedne z najważniejszych narzędzi pracy personelu gabinetu medycyny estetycznej. Jest tak, ponieważ zabieg ten cieszy się w ostatnich latach olbrzymią popularnością i nic nie wskazuje na to, by aktualne trendy miały ulec zmianie. Dobrze wykonana mezoterapia igłowa pozwala uzyskać widoczne i długo utrzymujące się rezultaty, wśród których wymienić można odmłodzenie skóry, zniwelowanie widoczności przebarwień czy spłycenie zmarszczek. Zastanawiasz się, jak znaleźć odpowiednie igły do mezoterapii? Odpowiedzi szukaj w tym artykule.

Kiedy stosuje się igły do mezoterapii?

Igły do mezoterapii służą do wykonywania nakłuć, za pośrednictwem których następnie dostarczane są do skóry cenne substancje odżywcze w postaci tzw. koktajli do mezoterapii. Taki zabieg można przeprowadzić się zarówno na twarzy pacjenta, jak i na szyi, dekolcie, udach czy innych częściach ciała, które mają zostać poddane rewitalizującemu działaniu preparatów zabiegowych.

Przed rozpoczęciem wykonywania zabiegu konieczne jest przeprowadzenie wywiadu z klientem celem wykrycia potencjalnych przeciwwskazań oraz możliwie jak najbardziej precyzyjnego rozpoznania problemu. Dzięki temu będzie możliwe dobranie takiej formy terapii oraz takich akcesoriów (w tym igieł), które będą bezpieczne dla pacjenta.

Jak wybrać igły do mezoterapii?

Aby wkłucie mogło być wykonane w sposób precyzyjny i bezpieczny, konieczna jest nie tylko odpowiednia wiedza, ale i dobrana do potrzeb konkretnego zabiegu igła. Najważniejszą kwestią jest jakość takiego akcesorium. Igła do mezoterapii musi być wykonana z trwałych, niepirogennych, nietoksycznych i bezpiecznych dla tkanek materiałów, takich jak stal nierdzewna i polipropylen. Każda sztuka powinna być sterylizowana, na przykład tlenkiem etylenu.

Bezpieczne i wykonane z trwałych materiałów igły do mezoterapii można znaleźć na przykład w ofercie polskiej hurtowni kosmetycznej Cosmed24. W asortymencie tego dostawcy można znaleźć modele o różnych parametrach (długości, grubości oraz przeznaczeniu). Wszystkie dostępne w ofercie Cosmed24 produkty są sterylnie zapakowane, dzięki czemu sprawdzą się wszędzie tam, gdzie liczy się maksymalne bezpieczeństwo zabiegu — przede wszystkim w gabinetach medycznych, w tym w klinikach medycyny estetycznej.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, kupując igły do mezoterapii?

W doborze igieł do mezoterapii nie można również zapomnieć o tym, aby wybrany model pasować do posiadanej przez nas strzykawki. Warto wybierać egzemplarze pochodzące z ofert renomowanych producentów. Dzięki temu ma się znacznie większą szansę na to, że otrzymany produkt posiada niezbędne atesty i oznaczenia zgodne z ISO, a także został prawidłowo naostrzony, dzięki czemu penetruje skórę gładko i bez uszkadzania tkanek wokół miejsca wkłucia.

Dobrej jakości igła nie tylko pozwala osiągać lepsze efekty zabiegu, ale i czyni cały proces znacznie przyjemniejszym dla pacjenta. Dzięki temu nie zrazi się on do wizyt w Twoim gabinecie i chętniej poleci go bliskim i znajomym.